Riis

Meeldivat pühapäeva jätku!

Eelmine nädalavahetusel sai küll kokatud ja tegin oma kahte lemmikrooga: püreesuppi ning pannkooke täidisega onu juures, kuid kuna aega nappis ja meistrivõistlused olid olnud pingelised ja töörohked, siis kahjuks ei jõudnud siia midagi kirjutada! 

Kui rääkida lähemalt meistrivõistlustest, siis toimusid need 4. ja 5.oktoobril Tartus ja tegemist oli esimeste meistrivõistlustega joonistamises! Ja see kogemus ja õhkkond - super! Raske on kõike seda meeletult positiivset tunnet sõnadega edasi anda - isegi nädal pärast võistlusi. 

Kuid kui nüüd tagasi minna kokkamise juurde, siis eile oli mul isu Jamie riisi järele ning seda ma ka siis tegin. Kõrvale tegin kana, mis oli karrikastmes ning otseloomulikult ei puudunud kurgi-tomatisalat. 

Minu käest on korduvalt küsitud,et kuidas ma ikka riisi teen ja et mida tuleb teha, et riis ei läheks pudruks. Alates sellest hetkest peale, kui olen teinud Jamie moodi riisi, ma teistmoodi keeldun riisi tegemast... Hoiatus kõigile - Jamie võlub Teid!


Riis
umbes neljale

350g basmati riisi (võib võtta ka mingit muud riisi enda valikul)
meresoola
vettLisaks läheb vaja suurt metallsõela (ilma selleta lihtsalt ei saa) ja ka hõbepaberit (võib kasutada ka tavalist potikaant)


Pane suur pott veega keema ning lisa ka meresoola.
Loputa riis külma vee all, kuni vesi jääb puhtaks (umbes 1 minut).
Kui vesi on keema läinud, lisa riis.
Riisiterad hakkavad "hüplema" ning alates sellest hetkest keeda riisi 5 minutit.
Kurna riis metallsõelale.
Pane umbes 2,5cm vett poti põhja ning lase keema. (Pannes sõela potile, ei tohi ta vee sisse minna) Aseta sõel keeva vee kohale ning kata pott hõbepaberiga või pane peale kaas.
Auruta riisi 8-10 minutit.
Eemalda hõbepaber või siis kaas ettevaatlikult, sest SEALT TULEB KUUMA AURU!!!
Serveeri!

Kuna meil kodus oli juba eelnevalt olemas karrikaste, siis kasutasin juhust ning kasutasin selle ära! Inimese jaoks, kes pole harjunud midagi teravat sööma, seda kastet ma kindlasti ei soovita. Aga mulle see meeldis - hea vaheldus! Ja maitse oli selline eksootiline!Iseenesest valmiskastme soojaks laskmine pole ilmselt kellegi jaoks probleem. Aga räägin lühidalt, kuidas tegin. Ostsin 400 grammi broileri kinstu naha ja kondita ning lõikasin meeldepärased tükid ning praadisin neid pannil. Kui nad olid pehmed, lisasin valmiskastme ning ootasin, kuni kaste keema läheb. Seejärel serveerisin koos riisi ning salatiga!

 Võib segada ka meelepäraste köögiviljadega!
Või siis midagi sellist!Või hoopis midagi sellist.
anne, '12

No comments:

Post a Comment