Maasika-toorjuustukoogi brownie

Hei! Alustasin pühapäeva hommikut koogi tegemisega. Plaanis oli ema üllatada ning lihtsalt midagi ilusal päikesepaistelisel hommikul teha. Avasin akna, terve köök täitus kevadise hõnguga, linnulaul paitas kõrvu - lust oli toimetada. :)
Maasika-toorjuustukoogi brownie
Kogusest tuleb umbes 12 tükki
See kolmekihiline kook näeb võrratu välja: õhuke brownie, peal toorjuustukook ja kõige peal maasikatega vahukoor.Vastavalt aastajale võib kasutada ka teisi marju.
Brownie
200g tükeldatud tumedat šokolaadi
200g magedat võid
250g suhkrut
110g jahu
3 muna
Toorjuustukook
400g toorjuustu
150g tuhksuhkrut
½tl vanilliekstrakti
2 muna
Vahukoorekate
300ml vahukoort
100g tuhksuhkrut
150g maasikaid/vaarikaid
Kaunistamiseks
maasikaid/vaarikaid
Vaja läheb küpsetuspaberiga kaetud 33 x 23 x 5 cm küpsetusplaati
Kuumuta ahi 170-kraadini

Brownie:sulata šokolaad vesivannis. Šokolaadi sulamise ajal vahusta või ja suhkur miksriga õhuliseks. Lisa ühekaupa munad, segades põhjalikult. Lisa jaokaupa jahu, segades hoolikalt. Lülita mikser suuremale kiirusele ja vahusta seni, kuni sega muutub ühtlaseks. Kalla aeglaselt taigansse sulatud šokolaad ning sega hoolikalt. Kalla taigen küpestuspaberiga kaetud plaadile ning silu pealispind noaga tasaseks.
Toorjuustukook:Mikserda aeglasel kiirusel toorjuust, suhkur ja vanilliekstrakt, kuni segu on paks ja ühtlane. Lisa ühekaupa munad, jätkates segamist. Segu peab olema kreemjas ja ühtlane. Võid miksri lõpuks suuremale kiirusele lülitada, et segu tuleks õhulisem, kuid ära liiga kaua vahusta, sest toorjuust võib vedelaks minna. Tõsta segu brownie peale ja silu pealt noaga tasaseks. Küpseta eelkuumutatud ahjus 30-40 minutit või kuni toorjuust on katsudes kõva ja selle seravd helekulsed. Keskosa peab endiselt hele olema. Lase täielikult jahtuda, kata kinni ning pane kaheks tunniks või kogu ööks külmkappi.
Vahukoorekate:vahusta vahukoor, suhkur ja maasikad (või vaarikad) miksriga kõvaks vahuks. Libista brownie lõikelauale ja siis õiget pidi kandikule. Kata kook vahukoorekatega ning kaunista maasikatega (või vaarikatega). Lõbusat küpsetamist!
Retsept "Koolibri koogiraamat"
anne, '12

No comments:

Post a Comment