Sibulapüreesupp mandlitega

Hei-hei!

Trenn tehtud, tunne on hea... Ma arvan, et see on ideaalne aeg, et lisada blogisse üks mõnus ja soe supp! Seda enam, et ilmad on läinud jahedamaks! Trennist rääkides niipalju, et tavaliselt enne rühmatreeningut teen ma soojaks, ehk sõidan siis rattaga või jooksen. Alustasin rattasõidust ning juba mõnda aega on võimalus vaadata ekraanilt, kus jookseb aeg, pulss, kilomeetrid, ka telerit. ETV2 pealt tuli üks multifilm hiirtest, kes tantsisid balletti. Lõbus oli seda jälgida, kuulmata heli (kõrvaklapid unustasin kaasa võtta). Edasi suundusin jooksulindile, et ära teha oma kooli kompositsiooni ülesanne. Ehk siis üritasin paberile tekitada mingit liikumist. Kuna tempo oli suur, siis oli raske midagi sihilikult joonistada. Seega tuli sealt üks joonistus, mis meenutab pigem lasteaialapse tööd... Aga kuna ma niikuinii olin juba natukene lapsepõlve rännanud, siis ei häirinud mind see sugugi. Järgnes trenn küünlavalgel! Midagi uut minu jaoks ja midagi väga-väga mõnusat! Treener tahtis naljaga pooleks tekitada jõulumeeleolu, aga minu jaoks oli see pigem lihtsalt mõnus olemine! Pärast seda veel väike jooks ning siis soe dušš ja saun!!! Ja lõpu veel 2,5 minutiline plänking! Tänane trenn ja õhtu lihtsalt kuidagi olid teistsugused - meeldejäävad. Seega otsustasin natuke ka siia kirjutada.
Sain reedel teada ka super-super uudise - MIND VALITI ENTRUMI MENTORIKS!!! Üks unistus jälle täitunud! SUPER!

Kuid nüüd oleks igati sobiv jõuda sibulasupi juurde... Algul mõte sibulasupist tegi mind ärevaks - polnud kunagi varem midagi sellist saanud/teinud. Seega ei osanud ka midagi sellelt supilt loota. Tekstuur on väga mõnus ning samuti maitse - selline kergelt magusapoolne (see oleneb muidugi ka sellest, millised on sibulad ja palju maitseaineid sinna sisse läheb). Väga huvitav maitseelamus! Sibulapüreesupp mandlitega
Neljale

500g sibulaid
4 küüslauguküünt
50g võid
30g röstitud mandlilaaste
1dl kanapuljongit
1dl vahukoort
Õli
Soola
Pipart
10 köömnetera
Serveerimiseks: Röstitud madlilaaste ja mandliõliPuhasta ning haki sibulad ning küüslauk.
Pane poti põhja või ning lisa ka natuke õli, pruunista kergelt sibulad ja küüslauk
Lisa röstitud mandlilaastud ning köömned, kuumuta madalal temperatuuril edasi.
Lisa puljong ja vahukoor, lase keema supp.
Maitsesta pipra ja soolaga.
Keeda nii kaua kuni kõik koostisosad on pehmed, seejärel püreeri supp (jälgi, et ka mandlilaastud saaksid korralikult püreeritud).
Serveeri supp mandlilaastude ning mandliõliga!
anne, '13

No comments:

Post a Comment